Haber

Lösemi hastalarına umut desteği… Turuncu balonlar gökyüzüne bırakıldı

ANKARA (İGFA) – Lösemili Çocuklar Haftası’nın ilk gününde farklı yaş grubundan öğrenciler LÖSEV’in hastanesi LÖSANTE’de buluştu. Yaklaşık bin öğrencinin katıldığı etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Tedavisi devam eden lösemili çocuklara moral vermek ve lösemiye karşı toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla bir araya gelen çocuklar, önce pencereden kardeşlerine el salladı, iyileşmeleri temennileriyle turuncu balonlarını havalandırdı, ardından umut dolu anılar biriktirdi. Düzenlenen etkinliklerle.

Günün anlam ve değerinin anlatıldığı konuşmanın ardından LSV Eğitim Kurumları, İlkokul Öğrencilerinin jimnastik gösterisi ve çağdaş dans gösterisiyle etkinliğe renk kattı. LÖSEV’in umudu ve dayanışmayı temsil eden turuncu balonları gökyüzüne bırakıldı.

TURUNCU FARKINDALIK

LÖSEV yetkilileri yaptıkları açıklamada, ilkokullardan üniversitelere, kurumlardan bireylere kadar herkesi toplumsal farkındalık hareketine destek olmaya çağırarak, “LÖSEV’in ve Lösemili Çocukların Yanındayım diyorsan portakalımla farkındayım” dedi. ” 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda turuncu renkli bir kıyafet veya turuncu bir kıyafet giyin. “Kişisel veya kurumsal fotoğraflarınızı aksesuarlarınızla birlikte sosyal medya hesaplarınızda #WeWillLÖSEV, @losev1998 etiketiyle paylaşabilirsiniz.”

dereli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu